O nas

Liczba odwiedzających: 1920

Gminne Przedszkole im. Akademii Małych Odkrywców w Zegrzu Południowym położone jest pośród starodrzewia sosnowego, w pobliżu lasu i Jeziora Zegrzyńskiego.  

To miejsce niepowtarzalne, w którym od 70 lat wspieramy wszechstronny rozwój każdego dziecka, tworząc możliwości  ścisłej współpracy z rodzicami. To bezpieczna przystań, gdzie doświadczenie i pasja idą w parze z nowoczesnością,  kreatywnością  całego zespołu kadry pedagogicznej i pracowników.

Nowoczesny budynek z doskonale wyposażonym wnętrzem z systemem przesuwnych ścian (dających możliwość organizacji     i udziału społeczności przedszkola w różnorodnych imprezach, spotkaniach, wystawach artystycznych), dodatkowym systemem filtrowania powierza, nowoczesnymi interaktywnymi pomocami dydaktycznymi, tablicą multimedialną oraz monitoringiem  terenu przedszkola, tworzy przedszkole bezpieczne i gwarantujące harmonijny rozwój. 

Akademia Małych Odkrywców uczy dzieci stawiania pytań, szukania odpowiedzi

 i rozwiązywania problemów, pomaga odnaleźć wiarę we własne możliwości oraz poznawać małe-wielkie potrzeby.

Przedszkole posiada trzy sale dydaktyczne z przystępnymi dzieciom łazienkami 

i zapleczem, gabinet specjalistyczny wyposażony w różnorodne pomoce do terapii i salę do ćwiczeń i różnorodnych zabaw, przestronną szatnię i nowoczesną kuchnię serwującą smaczne, zdrowe i różnorodne posiłki spełniające oczekiwania małych smakoszy.

Wyjątkowym atutem jest doskonale wyposażony w sprzęt i zabawki, plac zabaw  

z trawiastym i piaszczystym podłożem. Wielką popularnością wśród małych kierowców cieszy się tor z dwoma rondami

i różnorodnymi pojazdami.

W ogrodzie jest również ścieżka sensoryczna, ogródek warzywny i kwiatowy. Ogród przedszkolny obfitujący w różnorodną roślinność oraz bezpośredni kontakt z ptakami, wiewiórkami i innymi zwierzętami, daje  dzieciom możliwość doświadczania, eksperymentowania, poznawania przyrody wszystkimi zmysłami i obserwowania przyrody w poszczególnych porach roku.

Profesjonalna kadra pedagogiczna z wieloletnim doświadczeniem i kwalifikacjami zawodowymi, pełna wiedzy, otwartości, taktu i ciepła gwarantuje zaspokojenie indywidualnych potrzeb, osiąganie sukcesów, odkrywanie i rozwój dziecięcych talentów, budowanie relacji i harmonijny rozwój każdego dziecka. 

Zapewniamy pomoc psychologiczno-pedagogiczną świadczoną przez psychologa, logopedę, pedagogów specjalnych i wychowawców.

            Bierzemy udział  w ogólnopolskich i własnych programach, projektach, innowacjach, akcjach charytatywnych.  Odnosimy sukcesy w wielu konkursach literackich, plastycznych teatralnych, muzycznych oraz organizujemy własne konkursy m.in. gminny konkurs kulinarny, konkursy plastyczne, recytatorskie.

Regularnie organizujemy różnorodne atrakcje mi.in. koncerty muzyczne, teatrzyki, wycieczki, spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów i nietuzinkowymi osobami oraz świętujemy urodziny dzieci. Organizujemy warsztaty przyrodnicze, kulinarne, fotograficzne, Dni bez zabawek, kolorowe dni, Dzień Przedszkolaka, Dzień Misia, Dzień Dinozaura, Dzień Pizzy, Dzień Drzewa, Dzień Kota, Dzień Ziemi, by każdy dzień był wspaniałą przygodą i  zdobywaniem nowych doświadczeń. 

Przygotowujemy z dziećmi i dla dzieci profesjonalnie uroczystości przedszkolne, również w formie online dla  rodziców, dziadków, gości m.in. Pasowanie na Przedszkolaka,   Apel z okazji 11 listopada, spotkanie z Mikołajem, Występy z okazji Świąt Bożego Narodzenia – Jasełka, spotkania wigilijne, Bal karnawałowy, występy  i upominki dla Babci i Dziadka, Dzień Wiosny, Dzień Dziecka, Uroczyste zakończenie przedszkola.  Tradycją przedszkola, którą kontynuujemy nieprzerwanie od 25 lat jest piknik Dzień Rodziny, z mnóstwem atrakcji   i wspólnej zabawy dla dzieci i rodziców.  

Wszechstronny rozwój zapewniamy również dzięki zajęciom dodatkowym m.in. zajęciom rytmiczno-muzycznym, językowi angielskiemu, logopedii, religii, zajęciom z psychologiem, terapię ręki, zajęciom sportowym i innym. 

Zapraszamy do miejsca, w którym potrzeby każdego dziecka i wsparcie wszechstronnego rozwoju są najważniejsze.

                                                                                                                                        

                                                                                                                                              mgr Anna Kołodziej

                                                                                                                                             Dyrektor Przedszkola